reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Daň z příjmu  (Přečteno 1918 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Jan

  • Host
Daň z příjmu
« kdy: 27. 12. 2011, 11:13:30 »
Podléhá příjem z prodeje mincí v aukci /vlastní majetek/ zdanění ?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Jan Molín

  • Moderator
  • *****
  • Příspěvků: 898
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re:Daň z příjmu - prodej mincí
« Odpověď #1 kdy: 01. 01. 2012, 22:41:59 »
Dobrý den,

mince jsou dle stávajícího § 119 občanského zákoníku věcmi movitými, občanský zákoník "věci movité" nedefinuje úplným výčtem, ale jsou jimi všechny věci, které nejsou věcmi nemovitými. Pokud jste mince neměl v obchodním majetku ve smyslu zákona o daních z příjmů (ZDPř), bude příjem z prodeje mincí osvobozen v souladu s § 4 odst. 1 písm. c) ZDPř. Pokud jste o mincích účtoval, resp. jste je evidoval v daňové evidenci jako součást obchodního majetku, potom bude příjem z prodeje zdanitelným příjmem dle § 7 ZDPř (příjmy z podnikání a jiné samostatné výdělečné činnosti).
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/



 

Platby GoPay

reklama