reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Prodávání flash disců do Nigérie  (Přečteno 13620 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Marek Mikl

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Prodávání flash disců do Nigérie
« kdy: 09. 12. 2011, 19:51:52 »
Dobrý den.

Asi tak před třemi týdny jsem prodával 5 flash-disců Kingston 128GB. První dva jsem prodal do České republiky. Pro zbylé tři se mi ozvala zákaznice z Ameriky. S tím, že v Nigérii má manžela, který pracuje v těžební společnosti. Chtěla tedy poslat flashky na jeho adresu. Platba měla proběhnout tak, že ona odeslala peníze ze svého účtu ty banka  mně nepředá na můj účet do té doby, než pošlu scan papírů z DHL. Přišla mi výzva z Bank of Amerika, napsali že mi na účet přípíší 700 dolarů, ale chtějí scan okopírovaných dokumentů o odeslání z DHL. Emaily chodily s originálním logem banky fotkou jejich ředitele s podpisem. Zásilku jsem odeslal. Pak mi napsali že adresa je chybná. Zavolal jsem do dhl, adresu naštěstí změnili. Pak chtěla banka zaplatit 100 dolarů jako poplatek za převod peněz. To snad vždy hradí odesilatel? Chtějí to poslat na tuto adresu:
 NAME OF THE RECIEVER:AKERE JAMES
COUNTRY:NIGERIA
STATE:OYO
CITY:IBADAN
ADDRESS:NO 10 D'CASTEL IBADAN
ZIP CODE:23402

Posílat peníze americké bance do Nigérie? Potom trval tlak z banky na zaplacení, tvrdili že na Vánoce zavírají, takže bych si měl pospíšit. Dnes mi přišel email z DHL, že příjemce odmítá hradit 93 dolarů jako poplatek za přijetí objednávky. Teď zásilka stojí někde na pobočce v Nigérii. Banka trvá na zaplacení poplatku, myslím si že je to podvod. Co si o tom myslíte vy? Jak z toho ven? Za jakoukoli pomoc předem děkuji.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Tomáš Kopecký

• Host
Re:Prodávání flash disců do Nigérie.
« Odpověď #1 kdy: 10. 12. 2011, 14:46:17 »
Dobrý den
Jedná se ooravdu o podvod. Vaše flashky už nikdy neuvidíte.
E-maily z banky, na ty nereagujte o žádnou banku se nejedná, je to jenom trik jak z lidí vylákat peníze a zboží.
Zkuste si vygooglit Podvody z Nigérie a můžete si o těchto věcech číst celé hodiny.
Taky prodávám na internetu, naštěstí jsem se s tímhle osobně nikdy nesetkal.

Marek

• Host
« Odpověď #2 kdy: 10. 12. 2011, 14:51:19 »
Děkuji. Za odpověď. Flasky naštěstí uvidím. Jsou na dhl pobočce nikdo je nevyzvedl. Takže se mi zaplatí alespoň náklady na dopravu. Moc všem děkuji.

Redakční tip

• Stálý člen

Tomáš Kopecký

• Host
« Odpověď #3 kdy: 10. 12. 2011, 14:52:27 »
Nebo zkuste kontaktovat DHL ať to nedoručují a vrátí vám to. Nevím kolik stojí 128 gb flashka ake asi vás to vyjde poŕád levněji než když o ty flashky přijdete

Marek

• Host
Re:Prodávání flash disců do Nigérie
« Odpověď #4 kdy: 10. 12. 2011, 20:02:41 »
Na internetu to stojí okolo 4000kč. Takže když prodám jednu za 1500kč, tak budu celkem 1500kč v mínusu.

Reklama

• Stálý člen

Platby GoPay

reklama