reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Platby z účtu  (Přečteno 10194 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Pavel Husák

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Platby z účtu
« kdy: 09. 12. 2011, 15:03:03 »
Dobrý den, mám dva dotazy. V červenci jsem si byl pro živnostenský list, ale činnost ještě nevykonávám, takže jsem na ÚP, ikdyž mám živnostenský list. Činnost a příjem ze živnosti začnu od poloviny ledna 2012. Doufám, že není problém to, že mám živnosťák už od července, pokud činnost nevykonávám a jsem na ÚP? Druhý dotaz: založil jsem si už i podnikatelské konto. Je možné platit platby, které se týkají domácnosti, z podnikatelského účtu? Musím si (z jakéhokoliv důvodu) zakládat další účet a platit tak dvoje poplatky za jeho vedení? Začínám, chci se ujistit, tak se ptám. Děkuji za případnou odpověď a přeji pěkný advent
Pavel Husák :)

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Dagmar Kučerová

• redaktorka a odborný poradce
  • Profík
    • Zobrazit profil
    • Podnikatel.cz
Re:Platby z účtu
« Odpověď #1 kdy: 09. 12. 2011, 15:53:37 »
Dobrý den,

odpovím postupně.

Citace
V červenci jsem si byl pro živnostenský list, ale činnost ještě nevykonávám, takže jsem na ÚP, i když mám živnostenský list. Činnost a příjem ze živnosti začnu od poloviny ledna 2012. Doufám, že není problém to, že mám živnosťák už od července, pokud činnost nevykonávám a jsem na ÚP?

Pokud jste živnost nepřerušil, mohl byste mít problém. Ověřte, zda je Vaše živnost přerušena a zda o tom ví ČSSZ a zdravotní pojišťovna. Jedná se o minimální zálohy. Nevadí, že živnost fyzicky nevykonáváte. Vlastníte živnostenské oprávnění, jste z pohledu úřadů podnikatel.

Citace
Druhý dotaz: založil jsem si už i podnikatelské konto. Je možné platit platby, které se týkají domácnosti, z podnikatelského účtu? Musím si (z jakéhokoliv důvodu) zakládat další účet a platit tak dvoje poplatky za jeho vedení? Začínám, chci se ujistit, tak se ptám.

Hradit pravidelně soukromé platby z podnikatelského účtu bych rozhodně nedoporučovala. Opačně by to ale šlo. Řada drobných podnikatelů využívá soukromý účet pro podnikání.

Dagmar Kučerová  ;)

Dagmar Kučerová
redaktorka a odborný poradce serveru Podnikatel.cz
www.dagmarkucerova.cz

Platby GoPay

reklama