Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?
Zajistíme Vám odpověď rychle za cenu od 149 Kč.

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Podmínky stánkového prodeje (placky-butony)  (Přečteno 1250 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Eva

  • Host
Podmínky stánkového prodeje (placky-butony)
« kdy: 17. 08. 2011, 13:52:15 »
Dobrý den,
pro své přátelé navrhuji placky s logem (butony). Rozhodla jsme se tento sortiment prodávat na festivalu, který se bude konat za pár dní. Pořadatelé samozřejmě po mě požadují pěněžní částku za pronájem místa, kde chci prodávat. Mám určité návrhy, které bych vystavovala a prezentovala na tabuli přímo na festivalu, takže i zde si nejsem jistá jestli tabuli s židlí a deštníkem mohu definovat jako stánek. Prodej bude trvat 4 dny každý den tzv. jednorázově.
Avšak vím, že tak jednoduše to nejde a chtěla jsem se zeptat, co všechno je potřeba k tomu, abych mohla oprávněně zde prodávat, jaká povolení jsou potřeba k výkonávání tohoto typu prodeje. Hledala jsem články na internetu, ale většina článků o stánkovém prodeji se týkala potravin a zeměděl.výrobků. Předem děkuji za odpověď.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Offline Dagmar Kučerová

  • redaktorka a odborný poradce
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 454
    • Zobrazit profil
    • Podnikatel.cz
Re: Podmínky stánkového prodeje (placky-butony)
« Odpověď #1 kdy: 17. 08. 2011, 15:12:07 »
Dobrý den,


prodej je bohužel opakovaný. Snad ale obhájíte, že se jedná o jednorázovou akci (festival). Povolení k prodeji od pořadatelů již máte. Pokud nebudete nikdy více návrhy butonů prodávat, mohla byste příjem zdanit jako příležitostnou činnost podle § 10 zákona o daních z příjmů.

Lze spíše předpokládat, že se prodej opakovat bude, proto se účastníte festivalu. Měla byste být tedy na úřadech zaregistrovaná. Návrh butonu je dle mého názoru možné považovat za jedinečné autorské dílo (bez živnostenského oprávnění, ale nutná registrace na FÚ, ČSSZ, ZP) nebo jako živnost volnou. Například Zhotovování reklamních návrhů. Přihlášení na veškeré úřady prostřednictvím centrálních míst živnostenských úřadů.


Dagmar Kučerová  ;)     
Dagmar Kučerová
redaktorka a odborný poradce serveru Podnikatel.cz
www.dagmarkucerova.cz



 

Platby GoPay