reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Úvěr pro malého podnikatele  (Přečteno 25863 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

ivetka

• Host
Úvěr pro malého podnikatele
« kdy: 12. 03. 2010, 15:18:24 »
Mám malou firmu zabývajísí se obchodem, s deseti zaměstnanci. Potřebuji úvěr do 500 tisíc korun. Máte zkušenosti s jednotlivými bankami? Poraďte, kde je šance získat úvěr nejvyšší.

Reklama

• Stálý člen

reklama

jezevec

• Host
Re: úvěr pro malého podnikatele
« Odpověď #1 kdy: 13. 03. 2010, 17:05:22 »
pokud máte do zástavy nějakou lukrativní nemovitost v hodnotě minimálně dva miliony, a k tomu dvě zisková daňová přiznání - dá vám úvěr skoro každá banka. pokud nemáte tak zbytečná námaha

Marie_Vyskocilka

• Host
Re: Úvěr pro malého podnikatele
« Odpověď #2 kdy: 06. 04. 2010, 20:24:24 »
To je fakt hrůza, jak má člověk začít podnikat, když mu nikdo nic nepůjčí? Ani za ty otřesné úroky, co nabízí...  ::)

Redakční tip

• Stálý člen

jezevec

• Host
« Odpověď #3 kdy: 07. 04. 2010, 10:33:19 »
něco našetříte, vyklepete pokladničku, půjčíte si po kamarádech a po známých, případně prodáte či zastavíte něco co nezbytně nepotřebujete - a zkusíte to v malém. vydělané peníze reinvestujete, a tak pořád. většina i tech největších firem začínala někde v garáži rodičů nebo v koutě obýváku.

lojza

• Host
« Odpověď #4 kdy: 07. 04. 2010, 20:17:48 »
No vy jste krásně najivní ,takhle to šlo před 20ti lety ,ale v dněšní konkurenci bych Vás chtěl vidě,a věřte tomu že vím o čem mluvím
           S pozdravem Lojza

Reklama

• Stálý člen

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 07. 04. 2010, 20:47:16 »
A za dvacet let budete na stejnou otázku odpovídat, že to šlo před dvaceti lety? Ono to totiž jde pořád ... jenom to chce a mít štěstí ...

jezevec

• Host
« Odpověď #6 kdy: 07. 04. 2010, 21:00:10 »
No vy jste krásně najivní ,takhle to šlo před 20ti lety ,ale v dněšní konkurenci bych Vás chtěl vidě,a věřte tomu že vím o čem mluvím
           S pozdravem Lojza
víte o čem mluvíte?
v jakém oboru?
pokud znáte odpověď na první otázku threadu, sem s odpovědí.
pokud ne, smiřte se s realitou.
a věřte tomu že vím o čem mluvím

lojza

• Host
« Odpověď #7 kdy: 10. 04. 2010, 22:15:59 »
V oboru kovoobrábění .

pepe

• Host
« Odpověď #8 kdy: 03. 05. 2010, 11:19:34 »
zdravím, měl bych otázku, chtěl bych začít podnikat, potřeboval bych investovat milion, kam se mám obrátit?  :-X

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 03. 05. 2010, 16:35:57 »
nejlépe k bohu ....

respektive máte nějaký podnikatelský plán?

jezevec

• Host
« Odpověď #10 kdy: 04. 05. 2010, 00:16:47 »
jestli má někdo milion kterej potřebuje investovat - taxemstim

Pavel

• Host
« Odpověď #11 kdy: 27. 05. 2010, 12:42:48 »
To je fakt hrůza, jak má člověk začít podnikat, když mu nikdo nic nepůjčí? Ani za ty otřesné úroky, co nabízí...  ::)
Plně souhlasím obešel jsem osobně 6 bank a všude požadovali uzavřené zdaňovací období. Na rozjezd podnikání peníze v žádném případě. U ČMZRB mi sdělili. že poskytují pouze záruky na úvěry které poskytne banka - trochu legrační když u banky mám smůlu a úvěr nedostanu. Paní mi ochotně sdělila že ale mají případy kterým záruku poskytli. Když jsem se ji zeptal která banka poskytla úvěr pro zahájení činnosti sdělila mi "přece Vás nemůžu poslat do konkrétní banky!" tak jsme se rozloučili.

Jaromír Adámek

• Host
« Odpověď #12 kdy: 28. 05. 2010, 08:00:26 »
           S pozdravem Lojza

Jde začít podnikat i s kompletně prázdnou kapsou. Jdou rozjíždět projekty na webu, kde počáteční náklady jsou $7,5 za doménu a hosting za pár dolarů za měsíc.

Takhle opravdu psát nejde, že vy potřebujete, ve svém oboru, velké počáteční investice, tak to neznamená, že to je jediná správná a možná cesta. To je, jako by banka říkala, že dnes nejde rozjet podnikání bez 200M CZK, protože to je základní kapitál pro banku...

Opravdu drtivá většina podnikatů začíná doma s vyloženě nulovými náklady.

Ono dnes to není jen o tom postavit hutě za 1 mld. Kč, koupit pět traktorů a začít orat, či postavit mlýn a pec na chleba, hodně lidí dělá ve službách, kde jsou počáteční náklady opravdu nulové, jen je třeba si vybrat ten srpávný obor, že vy jste si vybral jiný je jen vaše věc a vaše počáteční riziko.

Jaromír Adámek

• Host
« Odpověď #13 kdy: 28. 05. 2010, 08:03:05 »
nejlépe k bohu ....

respektive máte nějaký podnikatelský plán?

Podnikatelský plán je na dvě věci, tedy pokud člověk není jasnozřivec...

Lepší je rovnou začít podnikat (samozřejmě s minimálními náklady) a ono se uvidí...

Pavel

• Host
« Odpověď #14 kdy: 28. 05. 2010, 15:05:50 »
S tím nemůžu souhlasit. Začít podnikat bez plánu je sebevražda (pokud se teda jedná o podnikání a ne práci obchoďáka pro nějakou firmu). Jde spíš o to proč začinající podnikatel nedostane žádnou podporu? Od toho je banka aby riziko posoudila na základě mimo jiné i toho záměru. Ale pokud chce člověk začít tak se s ním vůbec nebaví. Nemusí jít o miliony a "hutě", každé podnikání ma nějaké náklady. A pokud někdo tvrdí že ne tak lže. Přece nebudu podnikat na netu s minimen nákladů, když mám prostě jiný záměr. To je jako by jste řekli ševci nepodnikej v botách ale buď správce sítě.

Platby GoPay

reklama