reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Identifikovaná osoba k DPH  (Přečteno 2280 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Jindra Górecká

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 80
    • Zobrazit profil
Identifikovaná osoba k DPH
« kdy: 09. 09. 2017, 19:56:46 »
OSVČ jako neplátce DPH se stane dle §6g identifikovanou osobou k DPH, jelikož překročila limit 326 000 Kč v pořízení zboží z jiného členského státu EU. Otázka zní - když od teď bude o tom podávat přiznání k DPH a kontrolní hlášení k DPH, bude i nakupovat zboží z těchto čl.států bez jejich DPH, stejně jako plátce? Pokud ne - jak to v těch přiznáních vykazovat?
Děkuji za reakce.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



M.M.

  • Host
Re:Identifikovaná osoba k DPH
« Odpověď #1 kdy: 09. 09. 2017, 23:08:09 »
Dobrý den,


pokud se stanete IO vystupujete do EU jako plátce DPH, v tuzemsku jste však nadále neplátci.


Přiznání k DPH podáváte pouze pokud máte li nějaká zdaň. plnění ( se zahraničím), jako IO nepodáváte kontrolní hlášení, pouze pokud by jste poskytli také službu do EU, musíte podat k DPH také souhrnné hlášení.


Až obdržíte jako IO DIČ pro daň. účely, oznámíte to na zahr. dodavatele, za předpokladu pořízení zboží z EU, vám bude dodávat bez daně, systémem reverse charge.


Milan

  • Host
Re:Identifikovaná osoba k DPH
« Odpověď #2 kdy: 10. 09. 2017, 13:49:14 »
Pokud poskytnu sluzbu do EU jako IO, pak danovou povinnost ma odberatel. Ja nulove priznani k DPH nepodavam, pouze souhrnne hlaseni, kde uvedu prijatou sumu. Nebo se pletu?

Redakční tip

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Offline Jindra Górecká

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 80
    • Zobrazit profil
Re:Identifikovaná osoba k DPH
« Odpověď #3 kdy: 10. 09. 2017, 15:49:02 »
Děkuji za info


M.M.

  • Host
Re:Identifikovaná osoba k DPH
« Odpověď #4 kdy: 11. 09. 2017, 07:15:28 »
Pokud poskytnu sluzbu do EU jako IO, pak danovou povinnost ma odberatel. Ja nulove priznani k DPH nepodavam, pouze souhrnne hlaseni, kde uvedu prijatou sumu. Nebo se pletu?
[/quote

Dobrý den,

ano, v tomto případě jako IO jen sou. hlášení. ]

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


 

Platby GoPay

reklama