reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Dovoz věcí z Číny  (Přečteno 657 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Michal Kubíček

• Host
Dovoz věcí z Číny
« kdy: 05. 09. 2017, 09:47:22 »
Dobrý den,
potřeboval bych poradit ohledně věcí a postupu dovozů věcí z Číny.
Dostal jsem nabídku být výhradním dovozcem jedné značky. Již mám založené jedno s.r.o, které je vedeno jako Identifikovaná osoba.
Dotazy:
1. Může Identifikovaná osoba k DPH dovážet zboží ze třetích zemí (Číny), jestli ano, po jakém obratu se stane plátcem DPH (stále 1 milion)?
2. Může s.r.o. neregistrované k DPH dovážet zboží ze třetích zemí (Číny)?
3. Co vše musí být na faktuře kromě standardních věcí? (Četl jsem, že je potřeba EORI číslo pro dovoz) Je potřeba ještě něco?

Zbytek postupu při dovozu je mi celkem jasný.
Mockrát děkuji za jakoukoliv odpověď.

S pozdravem,

Michal Kubíček

Reklama

• Stálý člen

reklama

M.M.

• Host
Re:Dovoz věcí z Číny
« Odpověď #1 kdy: 05. 09. 2017, 10:40:23 »
Dobrý den,

to mícháte různá témata.

IO se stáváte :

poskytnutím služby s místem plnění v jiném čl. státě EU

přijetí služby či zboží z EU ( překročení limitu 326 tis. ) s místem plnění v ČR od osoby neusazené v tuzemsku

Pokud dovážíte z Číny, jde o dovoz ( 3. země ), zde se nestáváte IO, můžete být plátce DPH ( dobrovolně či ze zákona - nejčastěji překročením obrytu 1 mil . )

Dovoz podléhá clu a DPH, neplátce pří dovozu zaplatí celní poplatky + již vyměřené české DPH ( protože je neplátcem, stává se clo + DPH jeho nákladem pořízení zboží " vlastně součástí ceny pořízení "  )

pokud dovážíte a jste li současně český plátce DPH, je nutné tzv. samovyměření DPH ( systém +/- ) do samovyměření se zahrne ( PC + clo + vedl. náklady ) x přepočet celním kurzem **

** u dovozu zboží plátcem, ze zemí mimo EU, je v určitých případech ( pokud zboží "pokračuje " dále do EU ) uplatnit osvobození od DPH při dovozu

Michal Kubíček

• Host
« Odpověď #2 kdy: 13. 09. 2017, 21:18:03 »
Dobrý den,
moc děkuji za odpověď. Identifikovanou osobu jsem tam míchal, jelikož už moje firma je IO, kvůli nákupu služeb od facebooku.
Jinak jste mi potvrdil více méně to co jsem si myslel.

Ještě bych se zeptal na to EORI číslo. Je skutečně potřeba? Případně je ještě nějaký další administrativní proces?

Moc děkuji za jakoukoliv odpověď.

S pozdravem,

Michal Kubíček

Redakční tip

• Stálý člen

M.M.

• Host
« Odpověď #3 kdy: 13. 09. 2017, 23:22:37 »
Dobrý den,

zde naleznete odpovědi, na vaše otázky :

https://www.celnisprava.cz/cz/clo/e-customs/eori/Stranky/default.aspx

M.M.

• Host
« Odpověď #4 kdy: 13. 09. 2017, 23:32:24 »
bude li to pro vás i tak složité, využijte externích služeb pro celní odbavení při dovozu

http://www.fedex.com/cz/shipping-services/international/import/customs-expertise/index.html

Reklama

• Stálý člen

Platby GoPay

reklama