reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Pracovní neschopnost  (Přečteno 1130 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Dana Benešová

• Host
Pracovní neschopnost
« kdy: 02. 09. 2017, 10:29:27 »
Dobrý den, jsem jediný zaměstnanec ve firmě- účetní. Mám podstoupit plánovaný zákrok s hospitalizací 3-7 dní. Lze si nechat vystavit neschopenku a v případě, že půjdu ihned po skončení hospitalizace do práce ji nikde neodevzdat a neevidovat? Zaměstnavatel by mi vyplácel do 14 dní stejně buď měsíční fixní mzdu, nebo platil neschopenku.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Jana

• Host
Re:Pracovní neschopnost
« Odpověď #1 kdy: 03. 09. 2017, 19:07:27 »
Zvláštní dotaz... Za prvních 14 dní platí DPN zaměstnavatel s tím, že první 3 dny jsou neplacené. DPN je 60%. Když si necháte vystavit DPN, musí se zaevidovat, odevzdat v práci. Tak si vemte dovču a neberte si DPN.

Hanča

• Host
Re:Pracovní neschopnost
« Odpověď #2 kdy: 04. 09. 2017, 16:57:43 »
Pokud bude lékař trvat na vystavení neschopenky, tak si ji vezměte a v práci na ni dejte poznámku NEUPLATNĚNO, normálně založte  a na ty dny vemte si dovču, jak radí paní Jana, on to určitě kontrolovat nebude.

Redakční tip

• Stálý člen

Platby GoPay

reklama