reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Prevod vozu z majetku firmy do osobniho vlastnictvi jednatele  (Přečteno 621 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

L. Sedláček

  • Host
Dobry den, v s.r.o. mame zakoupen osobni vuz od r. 12/2013. Jsme platci DPH. Potrebujeme zjistit, zda je mozne prevest (bezplatne darovat) vuz z majetku firmy do osobniho vlastnictvi jednatele spolecnosti. S tim souvisi nasledujici:

1) pokud by se prevadel jeste letos tj. 2017, co se zbyvajicimi odpisy. pripadne bylo by lepsi prevest az po odepsani tj. v r. 2018?
2) plati, ze jednatel by mohl auto prodat az po 5 letech od prevodu, aby s.r.o. nemusela platit dan z prijmu?
3) ma prevod nejaky vliv na platbu DPH s.ro.?
4) slo by vuz prevest take na manzelku jednatele za stejnych podminek jako na jednatele?

Dekuji.


Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



M.M.

  • Host
Re:Prevod vozu z majetku firmy do osobniho vlastnictvi jednatele
« Odpověď #1 kdy: 31. 08. 2017, 07:16:01 »
Dobrý den,

zase opakované téma, samozřejmě vozidlo je majetkem firmy, můžete jej " převést " kl. prodejem vč, odvodu DPH na výstupu, můžete jej vyřadit z majetku darováním ( o tom rozhoduje společník )

darovat můžete na kohokoli , kdo dar přijme. ( podložíte darovací smlouvou a oceněním na cenu obvyklou )

účetně u s.r.o.   máte OA na majetku v účtové tř. O, tedy:  ... 022

vyřadíte v zůstatkové ceně  543 / 022  ( poskytnuté bezúplatné plnění - dar )
doúčtujete oprávky ( tj. dosavadní součet odpisů k tomuto OA  )   082 / 022

tj. vozidlo dostanete z účetnictví ( účet 022 bude vykazovat nulový zůstatek )

+

vyrovnáte DPH se státem u s.r.o.  tzv. korekcí odpočtu ( k tomu máte příspěvek na 2 A4 včera )
u nabyvatele ( FO )  jde o přijatý dar tz. hodnotu vozu v ceně obvyklé ( vždy cena obvyklá )  si zdaní u sebe jako FO ( §10 ZDP ost. příjmy )

případný prodej ( v budoucnu ) by byl u FO osvobozen po 5-ti letech od nabytí, za předpokladu, že vozidlo bude v soukromém užívání ( nebude obchodním majetkem )



 


 

Platby GoPay

reklama