reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Daň z pronájmu nemovitosti penzistů  (Přečteno 274 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Pavel64

  • Host
Daň z pronájmu nemovitosti penzistů
« kdy: 13. 08. 2017, 15:48:03 »
Dobrý den,
jsme manželé, oba penzisti a pobíráme důchod, já CZK 14.500,00 a žena CZK 11.080,00. Bydlíme v bytě v Plzni v podnájmu za CZK 8.010,00. Máme baráček se zahradou na Mariánskolázeňsku, o který se začala zajímat Česká s.r.o. ohledně pronájmu (na provozovnu-kanceláře,sklad,..) za nájem cca CZK 6.800,00.
Kolik by jsme museli zaplatit na daních a museli by jsme podávat daňové přiznáni?
Jak je to s DPH?
Dékuji moc.

 
S pozdravem
Vala 

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Jan Molín

  • Moderator
  • *****
  • Příspěvků: 893
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re:Daň z pronájmu nemovitosti penzistů
« Odpověď #1 kdy: 29. 08. 2017, 10:46:14 »
Dobrý den,

starobní důchod ve výši, v jaké ho pobíráte, je osvobozen od daně z příjmů. Neuvádí se v daňovém přiznání a žádná daň se z tohoto příjmu neplatí.

Domeček, který chcete pronajímat, je, předpokládám, ve společném jmění manželů. Jeden z Vás (dle dohody) musí přiznat (celý) příjem z nájmu v daňovém přiznání. Půjde-li o celoroční příjem ve výši 81 860 Kč, nebude se z něj ve výsledku platit žádná daň z příjmů, neboť:
- k příjmu lze uplatnit skutečné výdaje nebo paušální výdaje (30 % z příjmu),
- poplatník, který bude příjem přiznávat, má nárok na slevu na dani v roční výši 24 840 Kč.

Modelově to tedy bude např. takto:
- roční příjem: 81 860 Kč,
- paušální výdaj 24 480 Kč,
- základ daně 57 360, po zaokrouhlení: 57 300 Kč,
- daň 15 %: 8 595 Kč,
- po odečtení slevy na dani se daň = 0.

Daňové přiznání se podává do 1. dubna 2018, pokud Vám ho bude na základě plné moci zpracovávat daňový poradce, tak do 1. července 2018.

Pojistné se z příjmů z nájmu (příjmy dle § 9 zákona o daních z příjmů) neplatí.

Výdaj na byt, ve kterém bydlíte, nelze odečíst od příjmu z nájmu domku.

Pokud jde o DPH, pokud příjem z nájmu nepřekročí částku 1 mil. Kč za 12 měsíců po sobě jdoucích, nebude se na Vás daň z přidané hodnoty vztahovat.

Omlouváme za zpoždění s odpovědí (kvůli dovolené), děkujeme za pochopení.

S pozdravem

Jan Molín


Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/



 

Platby GoPay

reklama