reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: OSVČ - nevědomky běžící živnost  (Přečteno 1447 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Otis

• Host
OSVČ - nevědomky běžící živnost
« kdy: 26. 07. 2017, 16:40:05 »
Dobrý den,

dnes jsem se stavil na živnostenským úřadě, po 2 letech , s tím že chci obnovit přerušenou živnost. S mým překvapením mi pán sdělil že živnost 2 roky běží. Byla pozastavená jen rok ( asi došlo k špatné komunikaci mezi mnou a úřednicí před 3 lety, nebo se snad "jen" překlikla?)
Každopádně by mě zajímalo co s tím a jsem vděčný za každou radu.
Byl jsem na prac. úřadě, brigádě a taky  nepracující a neevidován na prac. úřadě.
Co teď s tím? Kdybych to věděl tak to řeším hned ale tohle šlo uplně mimo mě.
Díky za každou radu.

Reklama

• Stálý člen

reklama

M.M.

• Host
Re:OSVČ - nevědomky běžící živnost
« Odpověď #1 kdy: 26. 07. 2017, 23:37:23 »
Dobrý den,

podáte si dodatečné DP k DPFO ( i na nulový příjem z podnikání ) - není to promlčeno ( prekluze u FÚ je 3 letá ), podáte si přehledy na OSSZ a ZP ( není to promlčené, prekluze pohled. je 10 let ) Doplatíte si SP a ZP ( měl jste platit alespoň min. stanovené zálohy ).

Problém bude také na ÚP, na ÚP může být evidován pouze nezaměstnaný, nikoli aktivní OSVČ ( bez řádného přerušení či ukončení ), pravděpodobně vám stornují celou evidenční dobu na ÚP, samozřejmě s požadavkem vratky vyplacené podpory v nezaměstnanosti ( byla li vám vyplácena )

Jinak to je docela zvláštní přerušení podnikání, mám tušení že přerušení je na 4 roky, s možností opakovaných prodlužování, ale nevím zda je toto aktuální, informoval bych se na ŽÚ, navíc jek vás někdo mohl zaevidovat na ÚP bez potvrzení o přerušení podnikatelské činnosti OSVČ ? - nevím, pokud se to stalo,  pravděpodobně na to doplatíte.

Platby GoPay

reklama