reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Subdodávka dopravy osob do Německa  (Přečteno 2000 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

M. Lišková

  • Host
Subdodávka dopravy osob do Německa
« kdy: 31. 05. 2017, 14:58:21 »
Dobrý den,
jsme autobusový dopravce (plátce DPH) a zajišťovali jsme dopravu osob pro neplátce DPH (příspěvková organizace) do Německa a zpět (registraci k obratové dani máme vyřízenou). Vzhledem k tomu, že se nám krátce před uskutečněním rozbilo vozidlo, požádali jsme o uskutečnění dopravy jiného dopravce formou subdodávky (plátce DPH). Fakturovat budeme tedy objednavateli a druhý dopravce bude fakturovat nám. Můžete mi poradit, jakým způsobem bude faktura vystavena (s DPH nebo bez DPH), jakým způsobem uvést do daňového přiznání k DPH, totéž jakým způsobem vyfakturuje druhý dopravce nám a který dopravce bude uvádět v DP v Německu?
Děkuji za odpověď.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Jan Molín

  • Moderator
  • *****
  • Příspěvků: 893
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re:Subdodávka dopravy osob do Německa
« Odpověď #1 kdy: 12. 06. 2017, 09:12:49 »
Dobrý den paní Lišková,

ve Vašem případě jde o 2 samostatná plnění:

1) Subdodavatel Vám poskytuje přepravní službu

Předpokládám, že služba se uskutečňuje mezi dvěma českými plátci, místo plnění je v ČR (§ 9 odst 1 zákona od DPH), subdodavatel Vám vystavuje fakturu včetně DPH, Vy máte nárok na odpočet daně na vstupu.

2) Poskytnutí služby příspěvkové organizaci

Osoba povinná k dani poskytuje službu osobě nepovinné k dani se sídlem v ČR. Místo plnění se řídí ustanovení § 9 odst. 2. Vystavujete fakturu s DPH.
Pokud by odběratel měl sídlo v Německu (v dotazu není explicitně uvedeno), ale stále by platilo, že jde o osobu nepovinnou k dani (nepodnikatele), řešení by bylo stejné, místo plnění v tuzemsku a faktura včetně české DPH.

Splnění daňových povinností v Německu se řídí tamními předpisy, odpověď na tuto část dotazu je bohužel nad rámec naší poradny.

S pozdravem

Jan Molín
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/



 

Platby GoPay

reklama