reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Nemoc z povolání  (Přečteno 2252 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Baruli

• Host
Nemoc z povolání
« kdy: 19. 05. 2017, 13:25:35 »
Dobrý den,
obracím se na Vás s prosbou.
Chci se zeptat co vše se děje, ev. co dělá zaměstnanec ve chvíli, kdy mu závodní lékař sdělí, že jeho nemoc je nemocí z povolání (na základě lékařských zpráv jiných odborných lékařů) a tudíž není schopen dosavadní činost vykonávat. Na internetu jsem se dočetla že jej musí zaměstnavatel převést do 15ti dnů na jinou pro něj vhodnou práci nebo propustit s 12ti měsíčním odstupným v případě že pro něj práci nemá. Ale také jsem se dočetla že o nemoci z povolání nerozhoduje závodní lékař. proto mne zajímá zda je zaměstnanec v pracovní neschopnosti nebo "jen" doma na překážkách (zaměstavatel mu hradí průměrný výdělek, ale není omezen na pohybu, jako u prac.neschopnosti) do doby než kompetentí instituce vydá konečný verdikt? Jak dlouho tento proces trvá a co se děje, když je verdikt zamítavý?
Předem děkuji za odpověď

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Ivana Zezulová

• Závislák
    • Zobrazit profil
Re:Nemoc z povolání
« Odpověď #1 kdy: 06. 06. 2017, 04:29:29 »
I v případě, že zaměstnanec onemocní nemoci z povolání,
bude výpovědní důvod záviset na zaměstnavateli.
Použije-li zaměstnavatel jiný výpovědní důvod než § 52 písm. d),
nemusí odstupné činit dvanáctinásobek průměrného výdělku.

Závodní lékař posuzuje zdravotní způsobilost k výkonu sjednaného
druhu práce, nemoc z povolání přiznávají kliniky pracovního lékařství.
Nevím, jak dlouho tento proces trvá.

Nemá smysl předem řešit, „co by, kdyby“
(co by mohlo následovat v případě nepřiznání nemoci z povolání).

Platby GoPay

reklama