reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Prodej bytu a daň z příjmu fyzických osob  (Přečteno 1062 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Petr Smutný

  • Host
Prodej bytu a daň z příjmu fyzických osob
« kdy: 03. 05. 2017, 12:43:36 »
Dobrý den, bydlel jsem 10 let v družstevním bytě, členem družstva jsem byl až od roku 2016, letos v lednu jsem si nechal byt převést do osobního vlastnictví a uvažuji o jeho prodeji. Budu platit daň z příjmu fyzických osob, když jsem v bytě měl a mám bydliště po dobu delší jak 2 roky, ale vlastníkem bytu jsem pouze 4 měsíce? Děkuji za odpověď.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Jan Molín

  • Moderator
  • *****
  • Příspěvků: 893
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re:Prodej bytu a daň z příjmu fyzických osob
« Odpověď #1 kdy: 10. 05. 2017, 11:06:20 »
Dobrý den,

pokud jste měl v bytě bydliště (nemusí jít o trvalý pobyt zapsaný v občanském průkazu) alespoň 2 roky bezprostředně před prodejem, příjem z prodeje bytu bude osvobozen dle § 4 odst. 1 písm. a) zákona o daních z příjmů. Toto ustanovení nepodmiňuje osvobození vlastnictvím nemovité věci. (Předpokládám, že byt není/nebyl zahrnut do obchodního majetku = nebyl součástí majetku užívaného k podnikání.)

S pozdravem

Jan Molín
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/



 

Platby GoPay

reklama