reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Odpovědnost za škodu  (Přečteno 1852 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Fagioli Hana

• Host
Odpovědnost za škodu
« kdy: 03. 05. 2017, 10:46:13 »
Dobrý den,
mám problém s vyplacením mzdy. Pracovala jsem jako řidič dodávky a mám pojištění odpovědnosti za způsobené škody, ale zaměstnavatel mi řekl, že mě vyplatí až bude pojistná událost vyřízena.
Zajímalo by mě zda má zaměstnavatel právo zadržovat mzdu dokup má pojišťovna neuhradí škodu?
Děkuji Fagioli Hana

Reklama

• Stálý člen

reklama

M.M.

• Host
Re:Odpovědnost za škodu
« Odpověď #1 kdy: 03. 05. 2017, 11:34:31 »
Dobrý den,

Zaměstnavatel se dopouští porušení Zákoníku práce.

1) zaměstnavatel nemůže pozastavit výplatu mzdy a to nikdy. Ani s poukazem na způsobenou škodu, ani při trestním jednání zaměstnance. Mzda musí být vždy vyplacena ve výplatním termínu.

2) ze mzdy je možné strhnout jen zákonné odvody a dále je možné strhnout ze mzdy jen na základě exekučního příkazu a poslední případ je uzavřená dohoda o srážkách ze mzdy ( srážky za uznanou škodu, jiné srážky např. splátky zaměstnanecké půjčky )

Jiný případ je pak škoda způsobená zaměstnancem. Pokud dojde ke škodě, za kterou odpovídá zaměstnanec, opět mu nemůže být ze mzdy nic strženo, ale je nutné uzavřít písemnou dohodu o způsobu náhrady škody a okolnosti škody musí být samozřejmě také projednány. Škoda se pak řeší jednorázově ze mzdy, nebo ve srážkách, nejvýše však do výše ručení podle  ZP.

Platby GoPay

reklama