reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Zdanění příjmu prodeje nemovitosti získané formou daru  (Přečteno 1667 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline martinanova123

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Otec mi daroval nemovitost, kterou chci prakticky ihned prodat. Jakou výši příjmu po prodeji budu danit?
Je to plná prodejní cena, nebo cena prodeje snížená o hodnotu pořízení formou odhadu?
V případě použití odhadu, tak prosím jakého?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Jan Molín

  • Moderator
  • *****
  • Příspěvků: 893
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re:Zdanění příjmu prodeje nemovitosti získané formou daru
« Odpověď #1 kdy: 26. 04. 2017, 10:48:55 »
Dobrý den,

přijetí daru od otce bude osvobozeným příjmem dle § 10 odst. 3 písm. c) zákona o daních z příjmů (dále jen "ZDPř).

Je však třeba vzít v úvahu i ustanovení § 38v ZDPř, dle kterého je fyzická osoba povinna zaslat finančnímu úřadu oznámení o osvobozeném příjmu, překračuje-li jeho hodnota 5 mil. Kč.
Více informací k této povinnosti naleznete zde: http://www.financnisprava.cz/cs/dane-a-pojistne/dane/dan-z-prijmu/fyzicke-osoby-poplatnik/oznameni-o-osvobozenych-prijmech

V případě prodeje nemovitosti bude výdajem cena určená znalcem KE DNI NABYTÍ. Měl byste mít tedy znalecký posudek platný ke dni převodu vlastnického práva v katastru nemovitostí. Vycházíme zde z § 10 odst. 5 ZDPř.
Seznam znalců je např. zde: http://www.evidenceznalcu.cz/obor-stavebnictvi-odvetvi-stavby-obytne

S pozdravem

Jan Molín
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/



 

Platby GoPay

reklama