reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Dodatečné daňové přiznání - odpočet hypotéky  (Přečteno 1234 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Vojtěch

• Host
Dobrý den,

v roce 2016 jsem si přefinancoval hypotéku k jiné bance. Od té původní mi nepřišlo potvrzení o výši úroků z úvěru. Až dodnes jsem věřil, že mi přijde automacicky jako vždy. Ale nepřišlo. Proto jsem si jej dnes vyzvedl v bance (byl jsem informován, že jako bývalý klient si o něj musím požádat, jen klientům chodí automaticky). Jsem zaměstnanec a daňové přiznání nám vytvářela paní účetní. Špatně jsem ji ale pochopil zhruba v půli března, kdy jsem dostal k podpisu daňové přiznání, když jsem se ptal, zda-li mohu potvrzení doložit později, Nepochopil jsem že ano, ale jen do konce března. Proto mi dnes po předložení oznámila že to již nejde uplatnit. Proto mám na Vás dotaz, zda-li mohu nějak uplatnit nárok na snížení daní v rámci např. dodatečného daňového přiznání. Prosím o Vaši radu a pomoc, jak mohu postupovat

Děkuji mnohokrát

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Jan Molín

• Moderator
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re:Dodatečné daňové přiznání - odpočet hypotéky
« Odpověď #1 kdy: 21. 04. 2017, 12:19:50 »
Dobrý den,

přestože jste zaměstnanec a bylo Vám zřejmě paní účetní provedeno roční zúčtování, můžete si podat daňové přiznání. Budete k tomu potřebovat potvrzení zaměstnavatele o ročních příjmech, kde bude též vyznačeno, jestli Vám bylo roční zúčtování provedeno, a s jakým výsledkem (zřejmě Vám byla již nějaká daň vrácena). Dále přiložíte potvrzení o úrocích (obě), případně další potvrzení (dary atd.). Napište též krátkou zprávu pro správce daně, s vysvětlením důvodu podání daňového přiznání. Pokud nemáte zřízenu datovou schránku, budete podávat přiznání poštou (doporučeně) na adresu Vám příslušného finančního úřadu (dle bydliště) nebo ho donesete přímo na podatelnu FÚ.

Přiznání označte jako řádné, nikoliv jako dodatečné.

Jestliže jste měl pouze příjmy ze závislé činnosti, můžete vyplnit zjednodušený formulář, viz zde: https://adisepo.mfcr.cz/adistc/adis/idpr_epo/dpf/zc1/dpf_oddil3.faces

S pozdravem

Jan Molín
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/

Platby GoPay

reklama