reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Doklad z EET bez specifikovaného artiklu zboží jako doklad o koupi  (Přečteno 1410 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Vlasta

  • Host
Dobrý den, ahoj,


mám takový dotaz. Nakupuji drobné zboží, které dál prodávám s nějakou marží jako vedlejší činnost - neplátce DPH. Do nástupu EET to bylo reklativně v pohodě, dostal jsem paragon s vypsaným zbožím atd.
Ovšem po zavedení EET, se mi stalo, že doklad z EET je bez specifikovaného artiklu zboží. Dá se toto použít jako doklad o koupi určeného k dalšímu prodeji? Viz příložený obrázek.


Děkuji za případné podněty a rady
https://ibb.co/gZC5qa







Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



M.M

  • Host
Dobrý den,


to co uvádíte, může plnit pouze zákonné náležitosti zákona o EET dle §20, EET účtenka v této podobě Vám nebude stačit ani jako spotřebiteli pro případ reklamace a do dalšího podnikání také ne. Chtějte plnohodnotnou účtenku či FA na Vámi zakoupené zboží - je to Vaše právo, jinak budete mít problém s důkazním břemenem. Náležitosti účtenky řeší 4 zákony, některé účtenky to řeší tak že agregují vše do jednoho, zejména dražší systémy, některé bohužel ne a nastává problém.





1 -Zákon o EET

Náležitosti účtenky řeší zákon o EET v § 20:

(1) Poplatník je na účtence povinen uvádět

a) fiskální identifikační kód FIK  (39 znaků)
b) své daňové identifikační číslo,
c) označení provozovny, ve které je tržba uskutečněna,
d) označení pokladního zařízení, na kterém je tržba evidována,
e) pořadové číslo účtenky,
f) datum a čas přijetí tržby nebo vystavení účtenky, pokud je vystavena dříve,
g) celkovou částku tržby,
h) bezpečnostní kód poplatníka BKP (44 znaků),
i) údaj, zda je tržba evidována v běžném nebo zjednodušeném režimu

Nemá-li poplatník povinnost uvádět na účtence fiskální identifikační kód, je povinen na účtence uvádět svůj podpisový kód PKP (344 znaků).

Tato situace nastane např. tehdy, pokud se účtenka nepodaří na MF ověřit nebo používáte zjednodušený režim.

Možné další náležitosti účtenky najdeme v Metodickém pokynu k aplikaci zákona o EET ze dne 31.8.2016, který vydalo Generální finanční ředitelství.

[/size]Poplatník může kromě těchto údajů uvádět na účtence i jiné údaje (zejména při současném plnění povinností podle jiných právních předpisů).

2- Ochrana spotřebitele[/font]

[/size]Např. § 16 odst.1 zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, ve znění pozdějších předpisů, stanoví, že na žádost spotřebitele je prodávající povinen vydat doklad o zakoupení výrobku nebo o poskytnutí služby s uvedením:data prodeje výrobku nebo poskytnutí služby,o jaký výrobek nebo o jakou službu se jednáza jakou cenu byl výrobek prodán nebo služba poskytnuta,spolu s identifikačními údaji prodávajícího obsahujícími jméno a příjmení nebo název nebo obchodní firmu, případně název prodávajícího, jeho identifikační číslo osoby, pokud zvláštní právní předpis nestanoví jinak. 3-Živnostenský zákonDále živnostenský zákon ukládá podnikateli v ustanovení § 31 odst. 14 povinnost vydat na žádost zákazníka doklady o prodeji zboží a o poskytnutí služby s předepsanými údaji, mj.:datem prodeje zboží nebo poskytnutí služby,druhem zboží nebo poskytnuté službya cenou tohoto zboží nebo služby. 4-Zákon o DPHV neposlední řadě se pak jedná o náležitosti daňového dokladu dle zákona o dani z přidané hodnoty.Zjednodušený daňový doklad  musí obsahovat:označení osoby která plnění uskutečňuje (prodávající)DIČ osoby která plnění uskutečňuje (prodávající)evidenční číslo daňového dokladurozsah a předmět plněníden vystavení daňového dokladudatum uskutečnění zdanitelného plnění nebo datum přijetí úplaty, a to ten den, který nastane dříve, pokud není shodné s datem vystavenísazbu daněcenu celkem včetně DPH







 

Platby GoPay

reklama