reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Povinnosť podať daňové priznanie bez zisku  (Přečteno 1445 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Peter

  • Host
Povinnosť podať daňové priznanie bez zisku
« kdy: 20. 03. 2017, 16:45:32 »
Dobrý deň!
 
5.8 2016 som, ako študent, založil ohlašovací volnú živnosť. 19.9 2016 som živnosť do roku 2099 prerušil.

Počas trvania živnosti som nemal žiaden zisk a zaplatil som iba 2 faktúry. 

Jednu, cca 13 000 czk za mesačný nájom kancelárie, uhradenú v plnej výške.

Druhú som uhradil zálohovú faktúru 200 000 czk za hnuteľný majetok z celkovej sumy cca 660 000 czk, zvyšok sumy som zatiaľ neuhradil (lehota je do 1.9 2017).

Zvyšok sumy druhej faktúry uhradiť neplánujem (zmluva je napísaná tak, že záloha prepadne a majetok sa vráti do rúk predávajúceho).


V podnikaní ďalej pokračovať neplánujem, nič si odpočítavať nechcem.


Mätie ma výraz "Daňové přiznání je povinen podat i ten, jehož roční příjmy, které jsou předmětem daně z příjmů fyzických osob, nepřesáhly 15 tis. Kč, ale vykazuje daňovou ztrátu." Pokiaľ to správne chápem, daňovú stratu si uplatniť nemusím, ak nechcem (neplánujem pokračovať v podnikaní). Z byrokacie je mi zle a rád by som sa jej vyhol čo najviac, ako je to možné.

Som povinný podať daňové priznanie?

Ďakujem.


 

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Jan Molín

  • Moderator
  • *****
  • Příspěvků: 893
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re:Povinnosť podať daňové priznanie bez zisku
« Odpověď #1 kdy: 24. 03. 2017, 20:39:40 »
Dobrý den,

jestliže Vaše výdaje (13 + 200 tis. Kč) byly daňově uznatelné, výsledkem Vašeho podnikání za minulý rok (byť šlo pouze o několik týdnů podnikání) byla daňová ztráta. (Daňová ztráta je definována v § 5 odst. 3 zákona o daních z příjmů.)

Potom jste skutečně dle § 38g odst. 1 věta poslední zákona o daních z příjmů, povinen podat daňové přiznání. Předpokládám, že jste se v souvislosti se zahájením podnikání zaregistroval na finančním úřadě. Je velmi pravděpodobné, že pokud DP nepodáte, správce daně Vás k tomu vyzve. Stejně tak jste povinen podat za minulý rok Přehled pro zdravotní pojišťovnu a Přehled pro Správu sociálního zabezpečení. Lhůta pro podání DP je do 3.4.2017, lhůta pro podání Přehledů je o měsíc delší.

S pozdravem

Jan Molín
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/



 

Platby GoPay

reklama