reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: EET a mateřská dovolená  (Přečteno 2412 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Pavla

• Host
EET a mateřská dovolená
« kdy: 24. 02. 2017, 17:12:41 »
Dobrý den.
Chtěla jsem se zeptat. Jsem na mateřské dovolené a k tomu si přivydělávám katalogovým prodejem s firmou Betterware. Balíky se zbožím mám kolem 2000.kč měsíčně. Lidé si u mě objednají zboží a já jim to pak za katalogovou cenu prodávám. Z prodeje mám malou částku peněz. Musím mít EET??

Děkuji za odpověď

Reklama

• Stálý člen

reklama

M.M.

• Host
Re:EET a mateřská dovolená
« Odpověď #1 kdy: 27. 02. 2017, 07:38:31 »
Dobrý den,

co je přivýdělek ? můžete mít pouze ojedinělý ( osvobozený )  příjem do 30 tis. rok / nebo kontinuálně chovat včely do výdělku 500,- na včelstvo max. 60 včelstev. Jinak jde o podnikání na ŽL, byť na DR ve vedlejší činnosti. A pokud přijímáte platby hotově do pokladny, podléháte EET. Výše transakcí není podstatná, podstatné je podnikání a způsob přijímání tržeb.

Pokud budete prodávat na ŽL pouze přes BÚ nebo dobírkou na BÚ, EET se Vás netýká.

Platby GoPay

reklama