reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: 1 % za použití firemního vozu pro soukromé účely  (Přečteno 2748 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

L. Z.

  • Host
1 % za použití firemního vozu pro soukromé účely
« kdy: 14. 02. 2017, 09:14:57 »
Dobrý den,
a) firma má auto na operativní leasing, tzn. měsíčně firma platí Kč 10 000 + 21 % DPH.
Po část měsíce toto auto využívá také zaměstnanec pro soukromé cesty. Z jaké částky bude dopočítáno 1 % za použití firemního vozidla?
b) firma tento vůz po skončení operativního leasingu odkoupí za cenu 20 000 Kč + DPH. Z jaké částky bude počítáno 1 % za použití firemního vozidla pro soukromé účely?
Děkuji za odpověď

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Jan Molín

  • Moderator
  • *****
  • Příspěvků: 893
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re:1 % za použití firemního vozu pro soukromé účely
« Odpověď #1 kdy: 23. 02. 2017, 12:04:07 »
Dobrý den,

vycházíme zde z ustanovení § 6 odst. 6 zákona o daních z příjmů. V případě najatého vozidla se 1 % počítá ze vstupní ceny "u původního vlastníka", tedy ze vstupní ceny evidované pronajímatelem. Totéž platí, dojde-li k následné koupi vozidla. Pro účely výpočtu 1 % se vstupní cena zvyšuje o DPH (není-li DPH ve vstupní ceně zahrnuta).

S pozdravem

Jan Molín
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/



 

Platby GoPay

reklama