reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Nedodržení pracovní smlouvy ze strany zaměstnavatele  (Přečteno 4800 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

jachr

• Host
V pracovní smlouvě mám týdenní úvazek na 37,5hod. týdně.Pracuji v 3směnném provozu,včetně víkendů.V současné době chodím pouze odpolední-noční,každou směnu cca 5-7hod. Chybějící hodiny se nahrazují hodinami z víkendu,ale i tak jsem na konci měsíce několik hodin do mínusu.Zaměstnavatel mi mínusové hodiny převádí do dalšího měsíce s tím,že si je "někdy nadělám". Zajímalo by mě,jestli je tento postup správný,nebo by mi měl zaměstnavatel proplatit plný počet hodin,když jde o chybu z jeho strany. Děkuji za odpovědi....  :)

Reklama

• Stálý člen

reklama

jojo

• Host
Re:Nedodržení pracovní smlouvy ze strany zaměstnavatele
« Odpověď #1 kdy: 02. 06. 2016, 09:16:57 »
Důležité je jaké máte vyrovnávací období - běžně může být měsíc, 26 týdnů, v kolektivní smlouvě až 52 týdnů. Takže nelze jednoznačně, bez bližších znalostí , napsat, že chybějící hodiny vám nepřiděloval práci, tudíž náhrada mzdy. V dalších měsících vám naopak může přidělovat víc hodin a během vyrovnávacího období se to srovná. Pokud ne, chybějící hodiny by vám měl doplatit jako náhradu mzdy.

Jakub Růžička

• Host
« Odpověď #2 kdy: 19. 07. 2017, 10:28:56 »
Dobrý den,
mám pracovní smlouvu ve které mám napsaných 40 hodin týdně (150 měsíčně) výpověď jsem nedostal a přes to do práce nechodím, protože vedoucí,manager nereagují na volání ani zprávy. Otázka zní : není to náhodou porušení prac.smlouvy ze strany zaměstnavatele?? Děkuji za odpověď J.R

Redakční tip

• Stálý člen

Lada

• Host
« Odpověď #3 kdy: 19. 07. 2017, 12:24:24 »
Jestli nechodíte do práce, tak je to spíš porušení pracovní smlouvy z vaší strany. Pokud ale do práce chodíte, ale nikdo vám nepřiděluje žádnou práci, případně je firma zavřená a nemůžete dovnitř, tak se bude jednat o překážku v práci na straně zaměstnavatele, za kterou by vám zaměstnavatel měl vyplatit náhradu mzdy.

Pokud zaměstnanec z vlastní vůle nechodí do práce (a není např. nemocen), tak ho může zaměstnavatel vyhodit takříkajíc "na hodinu". V opačném případě (tj. zaměstnavatel vám neumožňuje pracovat) může zaměstnanec podat výpověď, ale pozor na to, že je zde dvouměsíční výpovědní lhůta, během níž pracovní poměr stále trvá. 

Platby GoPay

reklama