reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Založení s.r.o. v roce 2015  (Přečteno 20817 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Dušan

• Host
Založení s.r.o. v roce 2015
« kdy: 04. 01. 2015, 10:47:53 »
Dobrý den, před cca 1/2 říjen se psalo, jak bude založení s.r.o. snadnější a levnější. Od té doby ticho po pěšině a nelze dohledat žádné kroky k tomuto opatření. Je vůbec reálné se dočkat podobný, kdy půjde s.r.o. založit v řádech dnů a správní poplatek 3000Kč?

Reklama

• Stálý člen

reklama

D

• Host
Re:Založení s.r.o. v roce 2015
« Odpověď #1 kdy: 05. 01. 2015, 15:08:41 »
V předchozí zprávě mám pár překlepů (mobil  ???  ).

Proto se zeptám znovu srozumitelněji:

Před časem cca 1/2 roku [size=78%]http://www.podnikatel.cz/clanky/eserocko-pujde-od-roku-2015-zalozit-jeste-jednoduseji-jaka-rizika-to-obnasi/[/size] jste uvedli článek o založení s.r.o. jednodušeji a levněji. Jaké jsou poslední zprávy o tom, jestli budou nějaké změny a kdy? Přemýšlím o založení s.r.o. a finanční úspora a také časová jsou nezanedbatelné. Proto jestli ještě vyčkat (bude změna nebo ne?) a nebo jít trnitou a nákladnější cestou hned.

Offline Karel Janeček

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 05. 01. 2015, 16:20:12 »
S.r.o. jsem zakládal v prosinci 2014 - poplatek 6000 CZK, po osobním doručení zakládajících písemností na Krajský soud v Brně byla společnost založena do cca 8 dnů - takže za mě OK a spokojenost. Správní poplatek bude zahrnut do nákladů, tedy žádný problém.

Zdraví KJ

Redakční tip

• Stálý člen

D

• Host
« Odpověď #3 kdy: 05. 01. 2015, 17:01:25 »
S.r.o. jsem zakládal v prosinci 2014 - poplatek 6000 CZK, po osobním doručení zakládajících písemností na Krajský soud v Brně byla společnost založena do cca 8 dnů - takže za mě OK a spokojenost. Správní poplatek bude zahrnut do nákladů, tedy žádný problém.

Zdraví KJ
Díky za rychlou odpověď. A co notářský zápis zakládající listiny? Ten údajně stojí další 4-5 tis.Kč + samozřejmě 1tis. živnost (kolek). Nebo to jde i bez notáře?

Dušan

• Host
« Odpověď #4 kdy: 05. 01. 2015, 23:23:46 »

Také nad tím přemýšlím. Jinak by poplatky měly být 6tis. zápis do rejstříku + 1tis. živnost. A dále notářský zápis zakladatelské listiny 4-5tis. Tzn. cca 12tis., když  by si to člověk vyběhal sám. Levněji to asi nejde, co? Mám na mysli hlavně ten notářský poplatek. Kolky se samozřejmě zaplatit musí, i když dle nařízení EU by tohle všechno mělo stát 3tis., kdy se takto zavázala vláda. Ale kdy to vstoupí v platnost to se nikde nemohu dopátrat.

Reklama

• Stálý člen

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 16. 01. 2015, 22:56:36 »
Virtuální sídlo = nespolehlivý plátce DPH :-D Nebo tak to alespoň finanční správa prezentuje :-D

Petr Šinagl - AAC&S

• Host
« Odpověď #6 kdy: 18. 06. 2015, 18:20:41 »
Nevěřícně zírám, kolik se sem cpe sebereklamního spamu na nalákání hejlů  >:(

Prozradím Vám tajemství - včechno, za co se z Vás snaží vytáhnout peníze tyto "zakladatelské firmy" ve skutečnosti dělá přímo notář. Takže když se místo na "agenta s teplou vodou" obrátíte přímo na notáře, získáte společnost dříve (neb její zápis do obchodního rejstříku dělá právě notář), kvalitněji (neb narozdíl od jednoho rádobyuniverzálního "kopyta" zprostředkovatele s Vámi notář probere a vyřeší Vaše konkrétní a specifické potřeby na podobu společnosti /o kterých ani netušíte, že je máte, dokud nenarazíte na mantinely "kopyta" - což Vás jinak příjde na další tisíce Kč při pozdějších změnách společenské smlouvy/) a levněji (neb kromě ze zákona dané odměny notáře a povinných poplatků neživíte ještě marži "darmožrouta").
Taktéž Vás notář nevrhne do pasti "virtuálního sídla", které ve skutečnosti znamená kromě jiného záruku cílených kontrol Finančního úřadu.

Aneta Kupcova

• Host
« Odpověď #7 kdy: 14. 07. 2017, 10:30:35 »
Zdravím, můžete mi prosím doporučit nějakou ověřenou externí společnost, která založí s.r.o. za mě? Sám si na to netroufám. Byla mi doporučena http://cz.f-chain.com/zalozeni-spolecnosti/ , máte někdo zkušenost prosím?

Antonim Svab

• Host
« Odpověď #8 kdy: 14. 07. 2017, 12:56:26 »
Zdravím, pokud si nevíte rady se založením firmy, zkuste googlit a najít externí společnost. Za nás mohu doporučit například společnost Comeflex . Vše bez problému.

Platby GoPay

reklama