reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Prodej trdelníku  (Přečteno 6667 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Alex

  • Host
Prodej trdelníku
« kdy: 04. 12. 2014, 15:37:29 »
Dobry den. Chci prodávat trdelniky nebo parky na veletrhach v těch drevenych budkách (prodávat bude někdo Jíny, já budu majitelem). Jako vanocni veletrh na Vaclavske/Staromestske/Republiky Namésti ale prodávat chci ne pouze na vánoce a taky v Jíny čas, vždy kdy jsou ty veletrhy tam. Ale vůbec Nevím jak a co. Chci u Vas dozvedat co musím udělat pro to abych mohl prodávat. Jaky papíry musím udělat a kde? A kde a jak musím tyhle ty místa rezervovat? Nevite-li je-li to mozna nebo jsou tam ty místa rezervovany předem a budu čekat několika let. Jsem cizinec, jsem student Prazske univerzity a proto mam tady dlouhodoby pobyt. Děkuji.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Petr Čížek

  • Moderator
  • *****
  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
    • ZaložFirmu.cz
Re:Prodej trdelníku
« Odpověď #1 kdy: 10. 12. 2014, 09:57:11 »
Dobrý den,

pro prodej trdelníků v rámci stánkového prodeje musíte mít předně z hlediska živnostenských předpisů živnostenské oprávnění k činnosti "Hostinská činnost". Jedná se o živnost řemeslnou, kdy je nutné splňovat určitou kvalifikaci, případně jmenovat odpovědnou osobu, která tyto podmínky splňuje. Živnost Vám vyřídí na kterémkoliv živnostenském úřadu nebo bezplatně zde http://www.ZalozFirmu.cz. Požadovanou kvalifikací pro vydání živnosti je:
a) střední vzdělání s výučním listem v oboru nebo střední vzdělání s výučním listem v příbuzném oboru a 1 rok praxe, nebo
b) střední vzdělání s maturitou v oboru nebo střední vzdělání s maturitou v příbuzném oboru a 1 rok praxe, nebo
c) vyšší odborné vzdělání v oboru nebo vyšší odborné vzdělání v příbuzném oboru a 1 rok praxe, nebo
d) vysokoškolské vzdělání v příslušném nebo příbuzném oboru, nebo
e) uznání odborné kvalifikace podle zákona 18/2004 Sb. nebo ověření/uznání úplné kvalifikace podle zákona 179/2006 Sb., nebo
f) osvědčení o rekvalifikaci nebo jiný doklad o odborné kvalifikaci v oboru vydaný akreditovaným zařízením a 1 rok praxe v oboru, nebo
g) vykonání šestileté praxe v oboru, nebo
h) v případě kvalifikace získané činností v jiném státě EU doklady podle § 7 živnostenského zákona

Pokud by součástí prodeje byla také nabídka lihovin, ať již přímo nebo v nabídce míchaných nápojů (např. grog apod.), je třeba rovněž získat koncesi na obor činnosti "Prodej kvasného lihu, konzumního lihu a lihovin". K vydání koncese se nevyžaduje doložení žádné zvláštní kvalifikace, má pouze evidenční charakter.

Vlastní provoz mobilního stánku na veřejném prostranství podléhá pravidlům stanovených příslušnou obcí. Např. v Praze je nejprve nutné požádat o zařazení do tzv. tržního řádu Hlavního města Prahy (žádost http://www.praha1.cz/cps/psv-odbory-zarazeni-lokality-do-narizeni-prahy-trzni-rad.html). V případě jeho povolení  je pak nutné získat souhlas příslušné městské části pro zábor komunikace pro daný účel (žádost http://www.praha1.cz/cps/psv-odbory-zvlastni-uzivani-komunikace-zabory.html). Doporučuji kontaktovat obecní úřad města, ve kterém budete působit, pro zjištění podrobnějších podmínek.

V případě, že by prodej probíhal přes již organizované tržiště, vyřizuje výše uvedená povolení zpravidla přímo provozovatel tržiště, pak je nutné pouze uzavření smlouvy o pronájmu stánku přímo s tímto provozovatelem.

Před zahájením prodeje ve stánku je třeba toto ohlásit na hygienické stanici (formulář Vám poskytne hygienická stanice příslušná podle místa umístění stánku), Státní zemědělské a potravinářské inspekci (http://www.szpi.gov.cz/download.aspx?nid=11308) a na živnostenském úřadě.

Stánek musí být při provozu označen názvem firmy podnikatele, IČem a údajem o místě nebo sídle podnikání.

S pozdravem

Petr Čížek
www.ZalozFirmu.cz


Petr Čížek
manažer projektu ZaložFirmu.cz

www.ZalozFirmu.cz
tel.: +420-224 910 173
fax: +420-224 910 174
email: info(zavináč)ZalozFirmu.cz



 

Platby GoPay

reklama