reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Vrácení nového skutru ve lhůtě 14 dnů  (Přečteno 710539 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Martin

  • Host
Vrácení nového skutru ve lhůtě 14 dnů
« kdy: 30. 09. 2014, 00:37:07 »
Dobrý den,měl bych na Vás dotaz ohledně nového obchodního zákoníku.jsem prodejce nových skutrů.Nemám přímo eshop ,pouze jednoduché webové stranky a zboží prodávam většinou přes inzertní servery.Zákazník si skutr objedná a já mu ho dovezu až před dum ,kde si ho vyzkouší a následně podepíše smlouvu a skutr uhradí.Zajímalo by mě ,jak v tomto případě to řeší obchodní zákoník ,zda je tam možnost odstoupení od smlouvy do 14 dnů i v tomto případě.Mám nyní konkretně zákazníka co má skutr 13 dnů najeto cca 400km a dnes mě zaslal protokol s odstoupením od smlouvy ve lhůtě 14 dnu.Proto bych znal rád Váš názor ,jak nyní postupovat zda má či nemá právo na odstoupení.

děkuji Martin Kuchař

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline FABIAN & PARTNERS

  • Moderator
  • *****
  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
    • FABIAN & PARTNERS
Re:Vrácení nového skutru ve lhůtě 14 dnů
« Odpověď #1 kdy: 06. 10. 2014, 13:37:38 »
Dobrý den, jen pro upřesnění obchodní zákoník byl 1.1.2014 zrušen a nahrazen novým občanským zákoníkem, zákon č. 89/2012 Sb., kterým se tak nyní řídí Vámi uvedený právní vztah. Podle způsobu uzavření smlouvy, který popisujete, se jedná o smlouvu uzavřenou mimo obchodní prostory upravenou v § 1820 a následujících nového občanského zákoníku, tudíž má spotřebitel právo odstoupit od smlouvy ve lhůtě čtrnácti dnů ode dne převzetí zboží. Nyní tak máte povinnost bez zbytečného odkladu, nejpozději však do čtrnácti dnů od odstoupení od smlouvy, vrátit všechny peněžní prostředky včetně nákladů na dodání, které jste na základě kupní smlouvy od kupujícího přijal, a to stejným způsobem (hotově, převodem na účet). Vzhledem k tomu, že povaha zboží jej neumožňuje odelaslat běžnou poštovní cestou a že zboží bylo do domácnosti spotřebitele dodáno v okamžiku uzavření smlouvy, jste povinen navíc převzít zboží od kupujícího v jeho domácnosti. Nejste však povinen kupujícímu povinen vrátit přijaté peněžní prostředky dříve, než od něj převezmete zboží.
FABIAN & PARTNERS, advokátní kancelář
Brno, Marešova 304/12, PSČ 602 00
Praha 1, Revoluční 8, budova B1, 2. patro, PSČ 110 00
ID datové schránky: 4s7unxn

www.fabianpartners.cz
www.pohledavkyonline.cz
www.spravaspolecnosti.cz



 

Platby GoPay

reklama