reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Poviinost platit úrazové pojištění  (Přečteno 9331 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Zdeněk Král

  • Host
Poviinost platit úrazové pojištění
« kdy: 20. 08. 2014, 16:14:54 »
Dobrý den ,
Má Společenství vlastníků jednotek , když uzavře dohodu o pracovní činnosti, povinost platit úrazové pojištění dle vyhl,MF č.125/93Sb ? a z jakého základu ?v jaké výši ?
Děkuji Vám za odpověď a přeji Vám hezký den

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline FABIAN & PARTNERS

  • Moderator
  • *****
  • Příspěvků: 124
    • Zobrazit profil
    • FABIAN & PARTNERS
Re:Poviinost platit úrazové pojištění
« Odpověď #1 kdy: 29. 08. 2014, 14:45:51 »
Povinnost platit pojistné vzniká zaměstnavateli (bez ohledu na to, zda je 
FO či PO, tato povinnost vzniká též společenství vlastníků jednotek), 
zaměstnává-li alespoň jednoho zaměstnance, přičemž je jedno, zda se jedná 
o dohodu o provedení práce či o dohodu o pracovní činnosti. Zákonné 
pojištění podle vyhlášky č. 125/1993 Sb. vzniká dnem vzniku dohody o 
pracovní činnosti. Pojistné se počítá ze základu stanoveného shodně s 
postupem pro určení vyměřovacího základu pojistného na sociální pojištění 
(vyměřovací základ určuje § 5 odst. 1 zákona č. 589/1992 Sb.). Na vznik 
zákonného pojištění nemá vliv výše odměny, která je na základě DPČ 
zaměstnanci poskytována. Základem pro výpočet pojistného je souhrn 
vyměřovacích základů za uplynulé kalendářní čtvrtletí všech zaměstnanců, 
které v tomto období zaměstnavatel zaměstnával. K výpočtu použije sazbu 
uvedenou v příloze vyhlášky č. 125/1993 Sb. pro příslušnou kategorii 
určenou podle převažující základní činnosti tvořící předmět podnikání 
zaměstnavatele. Dle vyhlášky je minimální pojistné za 
kalendářní čtvrtletí ve výši 100,- Kč.
FABIAN & PARTNERS, advokátní kancelář
Brno, Marešova 304/12, PSČ 602 00
Praha 1, Revoluční 8, budova B1, 2. patro, PSČ 110 00
ID datové schránky: 4s7unxn

www.fabianpartners.cz
www.pohledavkyonline.cz
www.spravaspolecnosti.cz



 

Platby GoPay

reklama