reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Uhrazení faktury  (Přečteno 9463 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Martin

• Host
Uhrazení faktury
« kdy: 25. 05. 2014, 20:14:10 »
Dobry den,

Přes jednu spediční společnost jsem si nechal dovést kontejner se zbožím.Ještě když jsme spolu projednávali podmínky,tak jsem se ústně domluvil ,že všechny výdaje navíc budou se mnou předem prokonzultovány.Proto jsem také ze smlouvy nechal vymazat tu část,která mě zavazovala uhradit všechny výdaje s případnou celní kontrolou.

Ihned jak kontejner přišel do Čech ,tak celníci nařídili hloubkovou kontrolu kontejneru.Kontrola trvala přesně 90minut a vypomáhali u ní 4 brigádníci.
Když jsem navrhl ,že bych si přizval na kontrolu svoje zaměstnance ,tak mě bylo odpovězeno od spediční firmy ,že to není možné vpouštět do překladiště kontejneru nevyškolené lidi.Nicméně to jsem se následně dozvěděl ,že není pravda.

2 týdny po této kontrole jsem obdržel od této spediční firmy fakturu na cca 8000,-kč.Ihned jsem namítnul ,že tato faktura nemá reálné opodstatnění a že jsem ochotný uhradit částku cca 4000,-kč což jsem posoudil jako objektivní částku za vykonanou práci.

Na tuto mojí nabídku však dopravní společnost nikterak nereagovala a zaslala mě dopis od svého pravního zástupce,že mě dají k soudu.
Proto jsem se chtěl zeptat ,zda fakturu mám uhradit ,zda na to mají právo ,když toto nebylo přímo součástí smlouvy a nikdo mě o tomto poplatku předem neinformoval.

děkuji Martin

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline FABIAN & PARTNERS

• Moderator
    • Zobrazit profil
    • FABIAN & PARTNERS
Re:Uhrazení faktury
« Odpověď #1 kdy: 31. 05. 2014, 17:13:29 »
Dobrý den,

Vámi nastíněný případ se zdá být poměrně jasný. Skutečnost, že jste si ze smlouvy nechal vyloučit ujednání ohledně výdajů s případnou celní kontrolou, hraje ve Váš prospěch. U těchto typů smluv se má za to, že v úplatě je obsažena i náhrada nákladů. Ve smlouvě byste se tedy museli výslovně dohodnout na tom, že spediční společnost má právo na náhradu nákladů vedle práva na úplatu za zařízení dohodnuté záležitosti. Jelikož jste dal spedični společnosti pokyn, že veškeré výdaje navíc s Vámi budou předem prokonzultovány, může se tato společnost od tohoto Vašeho pokynu odchýlit pouze za splnění těchto 2 podmínek zároveň:
 První podmínkou je soulad jednání spediční společnosti s Vašimi zájmy. Druhou podmínkou je nemožnost vyžádat si Váš souhlas s odchylným postupem. Pokud se tedy spediční společnost od Vašich pokynů odchýlila, aniž by byly tyto podmínky splněny, nemusíte toto její jednání uznat za uskutečněné na svůj účet a účinnost jednání pro sebe máte právo odmítnout. Doporučujeme tedy co nejdříve zaslat spediční společnosti dopis, ve kterém odmítáte uhradit cenu za celní kontrolu, a to z důvodu uvedených výše. Pokud tak však neučíníte bez zbytečného odkladu, toto právo na odmítnutí Vám zanikne. Fakturu tedy nehraďte, jelikož takovéto ujednání nebylo součástí smlouvy, která má v soukromoprváních vztazích nejvyšší sílu, a zároveň jste nebyl předem informován.
FABIAN & PARTNERS, advokátní kancelář
Brno, Marešova 304/12, PSČ 602 00
Praha 1, Revoluční 8, budova B1, 2. patro, PSČ 110 00
ID datové schránky: 4s7unxn

www.fabianpartners.cz
www.pohledavkyonline.cz
www.spravaspolecnosti.cz

Platby GoPay

reklama